EPIDEMIOLOŠKE MJERE I IZJAVA RODITELJA ZA IZNIMNU MOGUĆNOST ORGANIZACIJE NASTAVE OD 11. SVIBNJA ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda.

Nastavno na prethodnu obavijest o iznimnoj mogućnosti organiziranja nastave za učenika od 1. do 4. razreda, a koji ispunjavaju odgovarajuće uvjete (navedene u prethodnoj obavijesti), objavljujemo ovdje UPUTE I OBAVIJESTI ZA RODITELJE VEZANO UZ EPIDEMIOLOŠKE MJERE  koje će vrijediti u školi u slučaju da bude potrebe organiziranja nastave, te pisane IZJAVE koju trebaju potpisati roditelji učenika koji žele da im dijete nastavu pohađa u školi.

Gore navedene Upute i obavijesti, kao i Izjave roditelja/ skrbnika možete preuzeti na sljedećim poveznicama:

UPUTE I OBAVIJESTI ZA RODITELJE VEZANO UZ EPIDEMIOLOŠKE MJERE

IZJAVA RODITELJA/ SKRBNIKA ZA OŠ "JOSIP VERGILIJ PERIĆ"

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12.:00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

- Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u matičnu zgradu  u Imotskom (adresa: fra S. Vrljića 17)  od ponedjeljka, 4. svibnja 2020., do srijede, 6. svibnja 2020., u  vremenu od 8:00 do 12:00 sati (Izjavu odložiti u kutiju postavljenu u predvorju školske zgrade!)

ili

- Isprintati i potpisati Izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati od danas do srijede u 12:00 sati na e-mail ured@os-jvperic.skole.hr

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

Kako su se pojavile nedoumice i pitanja u vezi mjera u školi kad počne nastava i izjava koje roditelji trebaju potpisati, naglašavamo da odluku o mjerama i izjavi nije donijela Škola/ravnateljica, već su one propisane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (vidi na poveznici) https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf i mjerama Ministarstva znanosti i obrazovanja (vidi na poveznici) https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave/.

Zašto su ove mjere ovakve ne možemo vam mi odgovoriti, kao ni na vaše primjedbe na njih. Mi ih samo provodimo i možemo vam odgovoriti na pitanja vezana uz organizaciju nastave.

Kao Škola dužni smo se držati propisanih mjera koje su dosta restriktivne, a u svrhu zaštite djece, djelatnika Škole, ali i vas roditelja i svih ostalih s kime su djeca prije i nakon škole u kontaktu. Znamo koliki trud kao roditelji ulažete da bi nastava na daljinu koju provodimo bila uspješna i koliko vam to oduzima vremena. Cijenimo vaš trud i vašu suradnju te nam je žao ako neke mjere izgledaju kao da vam ne vjerujemo ili da od vas tražimo nemoguće, ali to nije do nas. Mjere koje su propisane za djelatnike još su rigoroznije, ali i njih ćemo se pridržavati i osigurati sve potrebno u slučaju potrebe organiziranja nastave od 11. svibnja.

Ravnateljica: Monika Pavlović Grabovac, prof.

objavio: Monika Pavlović Grabovac   datum: 4. 5. 2020.