Izvrstan uspjeh naših učenika na Međuškolskoj smotri LiDraNo 2019.

Ovogodišnja međuškolska smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika  iz 11 osnovnih škola Imotske krajine održana je 24. siječnja 2019. god.OŠ "Tin Ujević" u Krivodolu. Iz naše škole poslali smo 7 literarnih radova, 4 novinarska rada i 2 pojedinačna dramsko-scenska nastupa učenika od 3. - 8. razreda.

Učenike su pripremale učiteljica razredne nastave Biserka Livajić (učenica: Lana Pujić, 3.b - literarni rad "Moja škola"), te profesorice hrvatskog jezika Eleonora Jonjić-Olujić (učenica Iva Juroš, 8.c - literarni rad "Igračka vjetrova"; učenica Ana Filipa Dujmović, 8.c - novinarski rad "Htjela sam u njih zaroniti malo dublje, promišljati o njima i pronaći odgovore"; pojedinačni dramsko-scenski nastup "Mali princ" - izvodi učenica Ana Gadžo, 6.c prema tekstu Antoinea de Saint Exuperyja), Ivana Petričević (učenica Nuša Mikulić, 6.c - literarni rad "Imotski; učenik Jakov Mikulić, 6.c - literarni rad "Moj grad"; učenica Ružica Rudež, 8.a - novinarski rad "Još imam priliku živjeti"; učenik Tomislav Lončar, 8.a - novinarski rad "Nadam se da mi nije zadnja"; učenica Nina Kujundžić, 8.a - novinarski rad "Odlučila sm krenuti putem redovništva") i Antonela Galić (učenica Katarina Boban, 5.b - literarni rad "Sanjala sam da sam odrasla", učenica Anđela Mikulić, 5.b - literarni radovi "Lišće jeseni" i "Ti si darovan ovom svijetu i ovaj je svijet tebi darovan"; pojedinačni dramsko-scenski nastup "Živi kamen" - izvodi učenik Slavko Jović, 8.c prema tekstu Ilije Kutleše).

Kvalitetu  literarno-novinarskih radova i dramsko-scenskih nastupa procjenjivala su 2 stručna povjerenstva, i to:

1. Povjerenstvo za literarno-novinarski izraz u sastavu:

- Marijana Jelinić Pezo (OŠ "Stjepan Radić", Imotski)

- Marija Lasić (OŠ Zmijavci)

- Katica Lasić (OŠ S.S. Kranjčevića Lovreć)

2. Povjerenstvo za dramsko-scenski izraz u sastavu:

- Ivana Petričević (OŠ "Josip Vergilij Perić", Imotski)

- Krešimira Gudelj (OŠ S.S. Kranjčevića Lovreć)

- Senka Cvitanušić (OŠ Runović)

Stručno povjerenstvo za literarno-novinarski izraz  donijelo je odluku da se na Županijsku smotru LiDraNo upućuju

- 2 naša  literarna rada:

1. "Moj grad" (autor: Jakov Rebić, 6.c;  mentorica: Ivana Petričević, prof.)

2. "Sanjala sam da sam odrasla" (autorica: Katarina Boban, 5.b;  mentorica: Antonela Galić, prof.) i

-4 naša novinarska rada:

1. "Htjela sam u njih zaroniti malo dublje, promišljati o njima i pronći odgovore" (autorica: Ana Filipa Dujmović, 8.c; mentorica: Eleonora Jonjić-Olujić, prof.)

2. "Još imam priliku živjeti" (autorica: Ružica Rudež, 8.a; mentorica: Ivana Petričević, prof.)

3. "Nadam se da mi nije zadnja" (autor: Tomislav Lončar, 8.a; mentorica: Ivana Petričević, prof.)

4. "Odlučila sam krenuti putem redovništva" (autorica: Nina Kujundžić, 8.a; mentorica: Ivana Petričević, prof.)

Stručno povjerenstvo za dramsko-scenski izraz  donijelo je odluku da se na Županijsku smotru LiDraNo upućuje

-1 naš pojedinačni dramsko-scenski izraz, i to:

Recitaciju "Živi kamen (prema tekstu Ilije Kutleše) - izvodi učenik Slavko Jović, 8.c; mentorica: Antonela Galić, prof.

Dakle, na Županijsku LiDraNo smotru upućena su ukupno 2 literarna rada, 4 novinarska rada i 1 pojedinačni dramsko-scenski nastup učenika naše Škole!

Županijska smotra LiDraNo održat  će se 25. veljače 2019. god. u HNK Split s početkom u 8:00 sati. Čestitamo svim našim učenicima i mentorima koji su se svojim rezultatima plasirali za sudjelovanje na Županijskoj smotri LiDraNo! Želimo im puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

objavio: Monika Pavlović Grabovac   datum: 26. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »